Videowall Monitor Philips 55BDL4511D/00 4K Ultra HD 55" 55"
Philips
Tax included. Shipping calculated at checkout.
If you're passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Videowall Monitor Philips 55BDL4511D/00 4K Ultra HD 55" 55" at an unbeatable price.
  • Type:
    • Screen
    • Videowall Monitor
  • Colour: Black
  • Connections:
    • HDMI
    • USB x 2
    • USB
    • USB 2.0
    • RJ45
    • DisplayPort x 2
    • HDMI 2.0
    • Ethernet LAN
    • 2
    • RS-232C x 1
    • HDMI x 3
    • HDMI 1.4
    • USB 2.0 x 2
  • Product with plug: Yes
  • Type of plug: Plug EU
  • Resolution (px): 3840 x 2160 px
  • Diagonal of the screen (cm):
    • 139,7 cm
    • 39,6 cm
    • 137,2 cm
  • Power supply: Electric Network
  • Response Time: 8 ms
  • Touchscreen: No
  • VESA: 40 x 40 cm
  • Shine: 500 cd/m2
  • Voltage:
    • 100-240 V
    • 100 - 240 V
  • Screen: 55"
  • Energy classification: G
  • Resolution: 4K Ultra HD
  • Aspect ratio: 16:9
  • Characteristics:
    • Integrated speakers
    • 2 Speakers
  • Connectivity: Infrared
  • Power: 20 W
  • Contrast Ratio: 5000:1
  • Input connection: DVI
  • Interface: Ethernet
  • Batteries included: Yes
  • Audio Output: Yes
  • Frequency:
    • 50 - 60 Hz
    • 60 Hz
  • Includes: Remote control
  • Technology: VA
  • Operating System: Windows 10 Pro
  • AC input frequency: 50-60 Hz
  • Angle: 178º
  • Accuracy (relative humidity): 20 % - 80 %
  • Assembly: VESA
  • Year: 2021
  • Compatible: VESA 400 x 400 mm