Videowall Monitor LG 55XS4P-B.AEU Full HD 55"
LG
Tax included. Shipping calculated at checkout.
If you're passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Videowall Monitor LG 55XS4P-B.AEU Full HD 55" at an unbeatable price.
  • Type:
    • Monitor
    • Videowall Monitor
  • Product with plug: Yes
  • Type of plug: Plug EU
  • Diagonal of the screen (cm): 139,7 cm
  • Power supply: Electric Network
  • Colour: Black
  • Response Time: 9 ms
  • Touchscreen: No
  • Voltage:
    • 100-240 V
    • 100 - 240 V
  • Screen: 55"
  • Resolution: Full HD
  • Aspect ratio: 16:9
  • Connections:
    • Ethernet LAN
    • 2
    • HDMI 1.4
    • USB
    • USB 2.0
    • RJ45
    • DisplayPort x 2
    • USB-A
    • HDCP
    • DVI-D x 1
    • HDMI x 2
    • USB x 1
  • Resolution (px): 1920 x 1080 px
  • Technology:
    • IPS
    • LED
    • D-LED
  • Frequency:
    • 50-60 Hz
    • 60 Hz
  • Characteristics:
    • Integrated speakers
    • For outdoor use
  • Connectivity: Infrared
  • Power: 20 W
  • Contrast Ratio: 1000:1
  • Interface: Ethernet
  • Audio Output: Yes
  • Includes:
    • Remote control
    • Instruction manual
  • AC input frequency: 50-60 Hz
  • Angle: 178º
  • Assembly: VESA
  • Compatible: VESA 600 x 400 mm