Power supply DEEPCOOL R-PL650D-FC0W-JDEU-V2 ATX 650 W 80 Plus Bronze RoHS WEEE
DEEPCOOL
Tax included. Shipping calculated at checkout.
If you're passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Power supply DEEPCOOL R-PL650D-FC0W-JDEU-V2 ATX 650 W 80 Plus Bronze RoHS WEEE at an unbeatable price.
  • Type:
    • Power supply
    • Cabling
  • Product with plug: Yes
  • Type of plug: Plug EU
  • Power supply: Electric Network
  • Recommended use:
    • Desktop PC
    • PC
  • Ventilator:
    • Ø 12 cm
    • x 1
    • Top
    • 1
    • 12 cm
  • Frequency: 50/60 Hz
  • Voltage:
    • 100-240V
    • 100 - 240 V
  • Version ATX: 3.0
  • Connections:
    • SATA x 6
    • 20+4 pin ATX
    • 4+4 pin
    • 4-pin x 2
    • 6+2 pin x 3
    • 16-pin x 1
    • 24 PIN x 1
  • Characteristics:
    • Protection against overheating
    • On/Off switch
    • Protection from surges
    • Active PFC
    • Overvoltage protector
    • Surge protector
    • Low voltage protector
    • On/off interrupter
  • Colour:
    • White
    • Black
  • Form factor: ATX
  • Power: 650 W
  • Certificate:
    • 80 Plus Bronze
    • RoHS
    • WEEE
  • Approx. dimensions: 15 x 8,6 x 14 cm
  • AC input frequency: 50-60 Hz
  • Width: 15 cm
  • Amperage: 25 A