Power supply Chieftec GPS-600A8 ATX 600 W 80 Plus Bronze
Chieftec
Tax included. Shipping calculated at checkout.
If you're passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Power supply Chieftec GPS-600A8 ATX 600 W 80 Plus Bronze at an unbeatable price.
  • Product with plug: Yes
  • Type of plug: Plug EU
  • Type:
    • Power supply
    • Cabling
  • Power supply: Electric Network
  • Recommended use:
    • Desktop PC
    • PC
  • Ventilator:
    • Ø 12 cm
    • 12 cm
  • Frequency: 47-63 Hz
  • Voltage:
    • 230 V
    • 240 V
  • Version ATX: 2.3
  • Connections:
    • SATA x 4
    • 6+2 PIN x 2
    • 20+4 pin ATX
    • 4-pin x 2
    • PCI Express x 2
    • 24 PIN x 1
  • Characteristics:
    • Protection from short circuits
    • Protection from excessive loads
    • Active PFC
    • Surge protector
    • Low voltage protector
  • Colour: Black
  • Form factor: ATX
  • Power: 600 W
  • Certificate: 80 Plus Bronze
  • Approx. dimensions: 15 x 8,5 x 14 cm
  • Connectors:
    • Diskette unit
    • SATA x 4
  • Compatible: ATX
  • Approx. weight: 1,1 kg
  • Width: 15 cm
  • AC input voltage: 230 V