Gaming Monitor LG 27GX704A-B Quad HD 27"
LG
Tax included. Shipping calculated at checkout.
If you are looking for new market trending items, we present the Gaming Monitor LG 27GX704A-B Quad HD 27"!
  • Type:
    • Monitor
    • Shaft
  • Product with plug: Yes
  • Diagonal of the screen (cm): 68,6 cm
  • Type of plug: Plug EU
  • Screen: 27"
  • Power supply: Electric Network
  • Colour: Black
  • Response Time: 0,03 ms
  • VESA: 10 x 10 cm
  • Shine: 250 cd/m2
  • Voltage:
    • 100-240 V
    • 100 - 240 V
  • Energy classification: F
  • Resolution: Quad HD
  • Aspect ratio: 16:9
  • Connections:
    • HDMI
    • DisplayPort
    • HDMI x 2
    • HDMI 2.1 x 1
    • DisplayPort x 1
  • Characteristics:
    • Rotating
    • Adjustable
    • HDR
    • Wall mounting
    • Adjustable tilt
    • Detachable
    • Flat screen
  • Resolution (px): 2560 x 1440 px
  • Technology:
    • OLED
    • NVIDIA G-SYNC
  • Frequency:
    • 50 - 60 Hz
    • 240 Hz